Autori

ZOYA Gallery a ZOYA Museum pripravila niekoľko autorských výstav a s mnohými autormi opakovane spolupracuje na svojich ďalších projektoch v galérii a tiež v  múzeu. 

Martin Gerboc

Martin Gerboc

Martin Gerboc   Nar. 1971, Bratislava. Absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, v štúdiách pokračoval na S. R. University of Pennsylvania, USA a na Inštitúte vizuálnej komunikácie na College of Danish Design, Kolding, Dánsko, kam sa vrátil aj na postgraduálne štúdium. Absolvoval doktorandské štúdium na VŠVU v Bratislave a niekoľko rezidencií v Cité International [...]
Matej Fabián

Matej Fabián

Matej Fabian sa narodil 23. 6. 1979 v Banskej Bystrici. V rokoch 2005 – 2011 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Katedre maľby a iných médií, v IV. Ateliéri profesora Ivana Csudaia. Štúdium absolvoval diplomovým cyklom Predator. Od roku 2011 pokračuje v štúdiu na VŠVU ako doktorand v Kabinete kresby doc. Stanislava Bubána. 2011, 2012 finalista ceny Maľba roka. 2010 HENKEL Art Award, nominácia za Slovensko.

Palo Macho

Palo Macho

Počas rokov svojej umeleckej tvorby vystavoval na samostatných a spoločných výstavách v približne dvadsiatich krajinách. Spomeňme okrem Slovenska a susedného Česka, Rakúska, Maďarska aj Nemecko, Taliansko, Francúzsko, Holandsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Turecko, ale aj Rusko, Japonsko či USA. V roku 1998 bol o jeho tvorbe natočený film Sklené obrazy a v Bratislave boli vydané dve autorove básnické zbierky Strelné modlitby (1995) a Mesiac na červeno (2006).

Marek Ormandík

Marek Ormandík

Marek Ormandík rád maľuje širokým ťahom štetca. Je to jasné každému, kto pozná jeho tvorbu, a preto sa tým netreba detailnejšie zaoberať. Lenže, a to je už otázka hodná zamyslenia, prečo vždy maľuje širokým ťahom? Je to len póza, ktorá má garantovať, aby jeho maliarsky rukopis bol dostatočne príznakový, alebo za tým treba hľadať niečo iné? Póza to určite nie je, a preto treba pristúpiť k širšej interpretácii.