blog SK

Kone na betóne / Marek Ormandík

Výstava pod názvom Kone na betóne je vlastne krst ďalšieho diela do bohatej zbierky Zoya Museum, ktoré je akýmsi uzatvorením spolupráce maliara Mareka Ormandíka so Zoya Gallery.

Dielo Veľké stádo má obdivuhodný rozmer (200 x 560 cm) a je to doteraz najväčší obraz, ktorý umelec namaľoval. Od 19. mája ho môžu návštevníci vidieť vo foajé ELESKO Wine Parku v Modre, kde visí na stene z liateho betónu spolu s tromi menšími variantmi z autorovej novej kolekcie.

vernisaz kone na blog

Vernisáž výstavy sa uskutočnila v piatok 19.5.2017 v ZOYA Museu. Výstavu hudobne doprevádzal Peter Lipa.

Keďže sa jedná o stálu expozíciu, návštevníci ELESKO Wine Park v Modre si budú môcť diela pozrieť pri svojej návšteve ELESKO Restaurant bez viazanosti na konkrétny termín až do odvolania.