Salón výtvarníkov v ZOYA Museum 2017

Salón výtvarníkov 2017 je kultúrno-umelecké podujatie, ktoré je tradične organizované Malokarpatským osvetovým strediskom (v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja). Je pestrou prehliadkou tvorby výtvarníkov pochádzajúcich z Bratislavského kraja, ktorí sa prezentujú v rôznych výtvarných žánroch, technikách a námetoch.

Aj tento rok sa koná v Zoya Museum – ELESKO wine park a je to už jeho 21. ročník. Priestranný a moderný objekt galérie Zoya Museum v Modre prenecháva dielam dostatočný priestor vyniknúť.

Každý rok sa tu predstavia aj dvaja, či traja pozvaní hostia, ktorí žijú a tvoria mimo tohto regiónu, zo Slovenska aj zo zahraničia. Hosťami na Salóne výtvarníkov 2017, ktorí prijali pozvanie vystavovať spolu s našimi umelcami, sú poľská maliarka Joanna Sulek-Malinowska a rakúsky fotograf Josef Mann.

Na výstave sa predstaví celkom 67 výtvarníkov so svojou najnovšou tvorbou za posledné obdobie. Kurátorom výstavy je Mgr. Pavol Šima–Juriček. Výstavu si budete môcť pozrieť počas celého leta – od 30. júna do 27. augusta 2017.

plagat_salon2017_PREVIEW