Bratislava Design Week v ZOYA Gallery

Aj tento rok sme sa so Zoya Gallery zapojili do festivalu Bratislava Designe Week a naša galéria hostí kurátorské výstavy a stala sa Centrálou čislo 1, kde sú vystavené študentské práce a rôzne kreatívne inštalácie z umeleckých a dizajnových štúdií.

Ateliér priemyselný dizajn, Fakulta multimediálnych komunikácií, Univerzita T. Baťu, Zlín + Ateliér industrial design, VŠVU Bratislava.

Expozícia študentov pod názvom „Cucaj“ sa zameriava na československý fenomén kúpeľného pohárika. Inštalácia navodzuje pokojnú atmosféru kúpeľov, neodmysliteľne spätú s okolitou prírodou.

Prezentované návrhy pohárikov reflektujú metodiku dizajnérskej práce, akcentujúcej optimálnu funkciu, rovnako ako užívateľský komfort, vizuálnu kvalitu, tvarovú invenciu, rešpekt k zvolenej technológii a potenciál pre sériovú produkciu.

 Slovenská izba reviseted

Izba je ustálené slovné spojenie, ktoré označovalo príklady typického in – teriéru slovenského roľníka alebo vidiečana. Buď na oblastných výstavách, ale často aj v hoteloch, či reštauráciách. Ustálené bolo aj zariadenie týchto priestorov. Drevené obklady, vyrezávaný drevený nábytok a bytové doplnky, ľudová keramika, plátenné obrusy, ovčie guby na stenách, občas valaška. Sentimentálna esencia rurálneho spôsobu života a ľudovej kultúry. Naša slovenská izba je z 21. storočia. Predstavuje výber pre nás zaujímavých interiérových objektov, ktoré sú akousi esenciou aktuálnej revízie pojmu slo – venská izba. Máme radi tradície, ale ako sa tu vraví už od 19. storočia: „Naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí. “ (Ľ. Štúr)

Autorský dizajn, Katedra dizajnu, VŠVU Bratislava

Prezentácia výsledkov predmetu Autorský dizajn na Katedre dizajnu VŠVU v Bratislave pod vedením Sylvie Jokelovej a Silvie Lovasovej. Úlohou študentov bolo pracovať na vlastnom – autorskom prístupe k procesom, ktoré predchádzajú výslednému produktu. Materiál, nástroj a technológia sú samozrejmosťou, ktorú dizajnér používa (často rutinne) na dosiahnutie cieľa. V tomto prípade bolo skúmanie „cesty“ k produktu dôležitým a vedomým autorským rozhodnutím, otvárajúcim nečakané možnosti.

 

Výstava potrvá od 6. do 11. júna 2017. Ste vítaní!

 

Fotogaléria z výstavy

BADW_1
BADW_1
BADW_10
BADW_10
BADW_2
BADW_2
BADW_3
BADW_3
BADW_4
BADW_4
BADW_5
BADW_5
BADW_7
BADW_7
BADW_11
BADW_11
BADW_8
BADW_8
BADW_9
BADW_9
BADW_1
BADW_10
BADW_2
BADW_3
BADW_4
BADW_5
BADW_7
BADW_11
BADW_8
BADW_9
3